Loading…

E thotë edhe këtë Kurti: Aq lirë ka qenë rryma këto 4 vjet, sa qytetarët nuk e kanë ditë sa e kanë faturën

  • 24/01/2022 | 13:46

E thotë edhe këtë Kurti: Aq lirë ka qenë rryma këto 4 vjet, sa qytetarët nuk e kanë ditë sa e kanë faturën

Kryeministri i Kosovës ka folur para deputetëve në seancën e jashtëzakonshme që po mbahet kundër shtrenjtimit të rrymës, derisa tha se qytetarët për katër vitet e fundit e kanë paguar me çmim shumë të ulët rrymën, shkruan Gazeta Metro.


Sipas Kurtit, këto 4 vite rryma ka qenë shumë lirë, madje aq lirë sa qytetarët nuk e kanë ditur sa e kanë faturën.

“Kurrë nuk ka pasur numër më të madhe qytetarëve të Republikës së Kosovës në këto katër vitet e fundit që nuk e dinë se sa paguajnë për energjinë elektrike. Aq lirë ka qenë sa që nuk e kanë ditur as sa paguajnë. Në historinë e Kosovës, numër të qytetarëve që nuk kanë ditur se sa e kanë pasur faturën, nuk ka pasur ndonjëherë. Nuk po them që janë shumica të tillë, por numër më të madh, nuk ka pasur”, tha ai.

Kurti më herët gjithashtu tha se paratë për pagesa duhet t’i marrin diku, por kërkoi një zgjidhje e që sipas tij përvec shtrenjtimit të rrymës ose reduktimeve nuk ka./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë