Loading…

E thotë Endrit Shala: E kaluar pragun, kemi 5.5 për qind të votave

  • 16/10/2019 | 20:42

E thotë Endrit Shala: E kaluar pragun, kemi 5.5 për qind të votave

Endrit Shala ka thënë se kanë informata të sakta se NISMA e ka klaur pragun për Kuvendin e Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shalën, ka thënë për EO se sipas rezultateve që i posedojnë brenda QNR’ së, kjo parti e ka kaluar pragun.

“E kemi cekur edhe dje se Nisma Socialdemokrate do ta kalojë pragun zgjedhor. Ti mundesh me më pyet veç sa deputetë do t’i kemi”.

“Me të dhënat tona që i posedojmë nga vzshguesit në QNR, Nisma i ka 5. 5 për qind por ne ende jemi duke i pritur rinumërimin. Rinumërimi nuk po na qet më poshtë, por është duke na ndihmuar. Vetëm po presim rezultatin final”, ka thënë Shala./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë