Loading…

E thotë presidenti i Barcelonës: Ky lojtar i joni është shumë më i mirë se Neymar

  • 15/04/2019 | 22:46

E thotë presidenti i Barcelonës: Ky lojtar i joni është shumë më i mirë se Neymar

Presidenti i klubit të Barcelonës, Josep Bartomeu, ka deklaruar se futbollisti i tanishëm i katalunasve, Ousmane Dembele, është më i mirë se ish-futbollisti i tyre, Neymar, transmeton Gazeta Metro.


Bartomeu ka dhënë një intervistë për TVE, duke zbuluar shumë gjëra rreth klubit.

“Kam shpjeguar se kemi një projekt me Dembelen dhe Coutinhon me paratë nga shitja e Neymarit. Niveli i Dembeles është më i mire se i Neymarit, ai është një lojtar shumë më i mirë se Neymar dhe tashmë është adaptuar tek ne’’ – ka deklaruar presidenti i Barcelonës.

Kujtojmë që Ousmane Dembele u transferua te Barcelona gjatë vitit 2017 nga skuadra gjermane, Borussia Dortmund./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 25/01/2020 | 16:20
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë