Loading…

E tmerrshme: Trupat fluturojnë pasi shoferi i shkel me veturë turmën, disa të vdekur në Chicago

  • 15/08/2022 | 14:33

E tmerrshme: Trupat fluturojnë pasi shoferi i shkel me veturë turmën, disa të vdekur në Chicago

Një sulm me veturë në mëngjesin e të dielës në Chicago ku mbetën disa të vdekur 3 persona u xhirua nga kamerat tani po qarkullon në rrjete sociale, transmeton Gazeta Metro.


Një tweet nnga CWB Chicago që shpërndan informacion rreth sigurisë publike të rajonit verior të metropolit amerikan, përfshinte paralajmërimin me titull të xhirimit shqetësues potencial për publikun. 3 të vdekur dhe një i plagosur pasi një shoferi në dukje me qëllim i godet një grup burrash në rrugë.

Në xhirim shihet një veturë që turret drejt një grupi burrash, që sipas raporteve po rriheshin në rrugë. Vetura që ishte në anën e kundërt, në dukje lëviz për t’iu shmangur disa personave të tjerë para se të godiste grupin. Vetura nuk frenoi pasi i goditi disa prej tyre duke i hedhur në ajër.

Një video e dytë nga kamera brenda një veture afër e zbulonte përplasjen e tmerrshme nga një kënd tjetër.

Sipas raportit të CWB Chicago dy prej viktimave janë identifikuar ndërsa i të tretin ende nuk është publikuar.

Incidenti ka ndodhur rreth orës 5 të mëngjesit para klubit më të vjetër LGBTQ në qytetin e Chicag, Jeffery Pub./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë