Loading…

E turpshme: Arrestohen 3 ‘tigrat e Deçanit’, shisnin miell ilegalisht dhe me çmim të lartë

  • 26/03/2020 | 09:58

E turpshme: Arrestohen 3 ‘tigrat e Deçanit’, shisnin miell ilegalisht dhe me çmim të lartë

Tre persona në Deçan janë arrestuar nga Policia e Kosovës pasi kanë shitur miell ilegalisht dhe me çmim të lartë, shkruan Gazeta Metro.


Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar tre persona pasi ka zënë flagrancë duke shitur miell jo vetëm ilegalisht, por edhe në mënyrë ilegale pa biznes të regjistruar e me çmim më të lartë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë inspektorët komunal dhe ata të ATK’së, pas intervistimit të dyshuarit  janë liruar me procedurë të rregullt.

“Fsh. Carrabreg i Epërm, Deçan 25.03.2020 – 09:00. Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj kosovarë pasi të njëjtit janë hasur duke shitur miell në mënyrë ilegale pa biznes të regjistruar dhe me çmim të lartë. Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe inspektorët komunal dhe të ATK-së. Në konsultim me prokurorin të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.///gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë