Loading…

E turpshme çfarë bëri De Gea: Kritikohet ashpër portieri spanjoll për simulimin nga legjenda e United

  • 03/12/2021 | 18:41

E turpshme çfarë bëri De Gea: Kritikohet ashpër portieri spanjoll për simulimin nga legjenda e United

Paul Scholes e quajti portierin e Manchester United, David de Gea si “të turpshëm” pasi spanjolli u rrëzua në tokë pas një goditje nga këndi duke lënë Emile Smith Rowe për të shënuar një gol të çuditshëm për Arsenalin, trasnmeton Gazeta Metro.


Në fillim të ndeshjes së të enjtes mbrëma mes dy rivalëve në Old Trafford, De Gea doli për një goditje nga këndi dhe u shtir si dëmtim pas përplasjes  me të riun e Arsenalit Smith Rowe që gjuajti topin dhe shëoi ndërsa portieri ishte në tokë. Kjo ja dhuroi golin rivalëve nga Londra.

VAR kontrolloi incidentin dhe tregoi se De Gea ishte shkelur nga shoku i tij i skuadrës Fred, duke i lënë Martin Atkinson zgjidhje tjetër veçse të pranonte golin.

Ish-mesfushori i United Scholes pretendon se nuk kishte ‘asgjë të keqe’ me portierin e United, i cili beson se duhet të ishte më i fortë për të qëndruar në këmbë dhe për të provuar të ndalonte goditjen e Smith Rowe.

“Kjo është e turpshme,” tha Scholes të enjten mbrëma. De Gea duhet të jetë aty, duke mbrojtur golin e tij në çdo moment. Nuk më duket aq keq. Goli duhej të qëndronte.”

United vazhdoi të kthejë lojën dhe fitoi 3-2, në atë që ishte ndeshja e fundit e trajnerit kujdestar Michael Carrick në krye të “Djajve të Kuq”.

Carrick e përshkroi hapjen e Smith Rowe si “shumë të çuditshme” dhe zbuloi kënaqësinë e tij për fitoren përfundimtare.

Ndërkohë, trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta mendoi se goli duhej të kishte qëndruar. “Ne nuk e dinim se çfarë të prisnim, por arbitri dhe VAR kontrolluan dhe është një gol”, tha ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë