Loading…

E vërtetuar: Meshkujt e shkurtër janë më aktiv në marrëdhënie se ata më të gjatë

  • 13/05/2022 | 22:47

E vërtetuar: Meshkujt e shkurtër janë më aktiv në marrëdhënie se ata më të gjatë

Sipas “The Journal of Sexual Medicine’, meshkujt më të shkurtër janë seksualisht më aktivë sesa meshkujt më të gjatë.


Sipas studimit në të cilin morën pjesë rreth 530 burra, personat me gjatësi më të vogël se 175 cm kryenin më shpesh marrëdhënie seksuale sesa ata më të gjatë.

Shumica e njerëzve mendojnë se femrat preferojnë burrat e gjatë, por si del ky rezultat?

Yahoo foli me burrat e shkurtër për të parë se çfarë mendonin ata në lidhje me këtë gjë.

“Unë mendoj se në përgjithësi kam më shumë besim tek vetja se personat që kanë të njëjtën moshë me mua edhe pse ata janë më të gjatë. Nuk më duket diçka kushedi se çfarë gjatësia dhe anoj në gjëra më thelbësore për mua dhe për të.”-tha një burrë i shkurtër.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë