Loading…

‘E zbulon’ Blerim Latifi: Vetëvendosja sapo erdhi në pushtet, tentoi t’i afrohet ‘Devollëve’

  • 09/04/2020 | 21:14

‘E zbulon’ Blerim Latifi: Vetëvendosja sapo erdhi në pushtet, tentoi t’i afrohet ‘Devollëve’

Analisti politik, Blerim Latifi, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje e cila njihet për kundërshtimet e saj ndaj kompanive të ‘Devolli Group’, pas ardhjes në pushtet ka tentuar të afrohet me këtë part, shkruan Gazeta Metro.


Kështu ka deklaruar ai në T7, ku ndër të tjera tha se Vetëvendosje po tenton të krijojë lidhje me biznesmenët e njohur.

“Shumë parti, njësoj edhe Vetëvendosje, sapo kanë ardhur në pushtet kanë shiku si të krijojnë lidhje me bizneset, në këtë rast edhe me Devollët”, ka thënë Latifi.

Ky debat vjen pasi Ministri i Jashtëm Glauk Konjufca, shkoi në debat në televizionin Klan Kosova, pas më shumë se 2 vitesh kur dikush nga VV pranoi të paraqitet në këtë medium që është në pronësi të ‘Devolli Group’./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë