Loading…

E zbulon Cristiano Ronaldo: Isha pranë transferimit në Barcelonë

  • 22/08/2019 | 16:18

E zbulon Cristiano Ronaldo: Isha pranë transferimit në Barcelonë

Cristiano Ronaldo e ka pranuar se ka mundur t’i bashkohej Barcelonës në vitin 2003, por përfundimisht ishte bindur nga Sir Alex Ferguson për të kaluar në Manchester United.


Superylli portugez ishte talent shumë premtues në fillimin e karrierës së tij dhe të vetëdijshme për këtë ishin klubet kryesore evropiane, duke e parë potencialin që ai tregonte në fanellën e Sportingut.

Përveç Barcelonës, edhe Real Madridit, Interi, Arsenali dhe Valencia kishin shprehur interesim për të.

Madje, Ronaldo ishte takuar me atëherë trajnerin e Arsenalit, Arsene Wenger, për një kalim të mundshëm në klubin londinez.

Në fund, Unitedi i Fergusonit e rrëmbeu talentin që më vonë do t’i fitonte pesë Topa të Artë.

Ronaldo i mori hapat e parë prej një profesionisti të vërtetë në Angli para se të kalonte në Real Madrid më 2009. Ndërsa nga viti i kaluar, karrierën e tij të bujshme, 34-vjeçari po e vazhdon në Itali me Juventusin, transmeton Gazeta Express.

Ronaldo zbuloi për TVI sesi rrodhi karriera e tij në aspektin e transferimeve: “Në atë kohë kisha kontakte me shumë ekipe tjera, Valencia për shembull ishte ndër to”.

“U takova me Arsene Wenger dhe isha gati të shkoja në Arsenal”, shtoi ai.

“Kam biseduar edhe me Barcelonën, Real Madridin dhe Interin, por pas ndeshjes miqësore kundër Manchester United, i cili ishte i interesuar në mua, ky klub i përshpejtoi bisedimet dhe më bleu”, zbuloi Ronaldo.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë