Loading…

E zbulon Fabrizio Romano: Milani e ka të vështirë rinovimin me Donnarumman

  • 23/02/2021 | 10:30

E zbulon Fabrizio Romano: Milani e ka të vështirë rinovimin me Donnarumman

AC Milan që disa muaj është duke punuar që t’ia rinovojë kontratën portierit Gianluigi Donnarumma.


Italiani është i padiskutueshëm në formacionin bazë, por kontrata i skadon në qershorin e ardhshëm, transmeton lajmi.net.

Së fundmi, eksperti i merkatos, Fabrizio Romano ka shpjeguar se rinovimi është mjaftë i vështirë shkaku i agjentit të lojtarit, Mino Raiola.

“Milan është duke punuar me Raiola që të gjejë zgjedhje. Kur Raiola përfshihet, asnjëherë nuk është lehtë, sepse ai dëshiron klauzolë të lirimit për Donnarumma dhe nuk ka marrëveshje për çmimin ose vlerën e kësaj klauzole të lirimit”.

“Pra, ata janë duke negociuar. AC Milan dëshiron ta mbajë Donnarumman dhe lojtari dëshiron qëndrimin. Është i bindur se është në projektin e Milanit që do jetë i rëndësishëm në vitet e ardhshme”.

“Pra, Donnarumma është i hapur për qëndrim dhe Milan dëshiron ta mbajë. Kjo, është arsyeja pse mendoj se do qëndroj dhe do nënshkruaj kontratën. Por, për momentin nuk ka marrëveshje të kompletuar. Duhet të presim”, tha Romano për CBS Sports.

Interesim për Donnarumman më herët ka shprehur gjigantët anglez, Chelsea dhe ai francez, PSG.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë