Loading…

E zbulon Galliani: Deshëm ta marrin falas Dybalan, por ai nuk pranoi

  • 22/09/2022 | 17:04

E zbulon Galliani: Deshëm ta marrin falas Dybalan, por ai nuk pranoi

Drejtori i skuadrës së Monzës, Adriano Galliani, e zbulon një parapskenë që ndodhi gjatë merkatos së verës.


Njëri ndër episodet e padiskutuara ishte edhe çështja e Paolo Dybalas, të cilin, ekipi që u ngjit në Serie A, synonte ta merrte me parametra zero.

Këtë e tha vetë Galliani, i cili tutje zbulon se lojtari nuk e pranonte një lëvizje të tillë.

“Ne donim të nënshkruanim Paulo Dybala si agjent i lirë, kështu që u përpoqëm ta bindnim atë, por ishte e pamundur nga ana e lojtarit”, tha fillimisht ai.

Ndër të tjera, ai foli edhe për Icardin, për të cilin tha se nuk ishte kurrë afër kalimit te skuadra e tij.

“Mauro Icardi nuk ishte kurrë afër të bashkohej me ne nga PSG, ishte ide e presidentit Berlusconi, por asgjë tjetër”, përfundoi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë