Loading…
E zbulon Ismet Munishi: Ky lojtar i Përfaqësueses së Kosovës u bë yll i futbollit falë Vedat Bajramit
  • 16/07/2018 | 00:03

E zbulon Ismet Munishi: Ky lojtar i Përfaqësueses së Kosovës u bë yll i futbollit falë Vedat Bajramit

Trajneri i njohur kosovar, Ismet Munishi, në emisionin kushtuar Kupës së Botës, ku ishte i fituar edhe aktori Vedat Bajrami, ka bërë të ditur se ky i fundit ishte iniciator për të dërguar Edon Zhegrovën në Belgjikë vite më parë.

Zhegrova ka shkëlqyer në 2 ndeshjet e fundit me Përfaqësuesen e Kosovës, ndërsa pritet që të njëjtën gjë ta bëjë edhe me Genk’un në Belgjikë në sezonin e ri.

“Duhet me ditë që Vedati e ka dërgu Edon Zhegrovën”, ka zbuluar Munishi.

Vedat Bajrami përmes një miku në Belgjikë e ka sistemuar Zhegrovën atje, ka bërë të ditur Osman Azemi, në kohën kur ky ishte pjesë e akademisë së FC Prishtina. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë