Loading…

E zbulon Shpend Ahmeti: VV më ka bërë më shumti presion për të ndërtuar lagjën në Badovc

  • 28/01/2020 | 11:43

E zbulon Shpend Ahmeti: VV më ka bërë më shumti presion për të ndërtuar lagjën në Badovc

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se ka pasur presion nga ish-partia tij, Vetëvendosje, për lejimin e ndërtimit të lagjes në liqenin e Badovcit, shkruan Gazeta Metro.


Ai ka thënë se duhet të anulohen kushtet e ndërtimit në këtë lagje, por se këtë duhet të bëjë Ministria përgjegjëse për këtë çështje.

Kjo ka nervozuar shumë asamblistët e VV’së, të cilët po i kërkojnë atij dorëheqjen.

Mirëpo, kryetari Ahmeti u është kundërpërgjigjur atyre, duke thënë se është pikërisht VV që ka bërë presion për ndërtimin e kësaj lagje.

“Mos më shtini me fol se presionin ma të madh për këtë lagje e kam pasur nga Vetëvendosja. ”, ka thënë Ahmeti./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë