Loading…

E zbulon zyrtari i PDK’së: Do të ketë koalicion PDK – LDK, Veseli kryeministër, Haziri kryeparlamentar

  • 14/08/2019 | 09:18

E zbulon zyrtari i PDK’së: Do të ketë koalicion PDK – LDK, Veseli kryeministër, Haziri kryeparlamentar

Sekretari i degës së PDK-së në Prishtinë, Bujar Cakolli, ka deklaruar se PDK dhe LDK do të bëhen bashkë pas zgjedhjeve që do të mbahen në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.

Cakolli ka shkruar se koalicion i ardhshëm pas zgjedhjeve do të jetë PDK – LDK me kryeministër Kadri Veselin dhe kryeparlamentar Lutfi Haziri.

Postimi i plotë:

LDK duke iu frikësuar një koalicioni të PDK-së me ndonjë parti tjetër, po e shantazhon skenën politike duke proklamuar një koalicion të mundshëm LDK – VV.

Mirëpo e vërteta është kjo. Tri subjektet më të mëdha politike PDK, LDK, VV do të shkojnë të vetme në zgjedhje parlamentare. Fitues i këtyre zgjedhjeve do të jetë PDK, kurse nën trysninë e faktorit ndërkombëtar, koalicioni i ardhshëm qeverisës do të jetë PDK – LDK në krye me kryeministrin Kadri Veseli. Kryetari i parlamentit i takon LDK-së dhe sipas të gjitha gjasave ai do të jetë Lutfi Haziri.

Isa Mustafa menjëherë pas zgjedhjeve do të jap dorëheqje nga posti i Kryetarit të LDK-së../gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë