Loading…
E zë shqiptarin me disa kg suxhuk, doganieri zviceran reagon habitshëm
  • 05/07/2018 | 17:18

E zë shqiptarin me disa kg suxhuk, doganieri zviceran reagon habitshëm

Nuk janë të rralla rastet që kur shqiptarët dëshirojnë të shkojnë në ndonjë vend jashtë Kosovës, ose kur kthehen, marrin edhe produkte ushqimore si suxhuku etj.


Të njëjtën e ka bërë edhe një shqiptar zviceran i cili ishte nisur për në Zvicër me 9 kg suxhuk, trnasmeton gazetametro.net

Kështu e tregon ngjarjen shqiptari i cili jeton në gurbet:

“Legenda jemi

doganieri zvicron e roku shipen me 9kg suxhuk ne kufi…dhe i tha:hudhe suxhukun ne kontanjer,ose zurück…shipja zurück tha, shkoj nja 100m larg kufirit dhe u ul dhe filloj ta hane suxhukun,i doxh nja 3 laka…i ra keq me e hudh…doganieri e pa nga larg dhe duke menduar: ki e ka vendos krejt ta hane,do me semuhet ketu ne kufi…dem kushtoje ma shum,me thire mjekun,ndihmen e shpejt,etj….e thiri shipen: mere suxhukun,fejtu ne zvicer sejt mos ti shof” /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë