Loading…

Edhe 7 plusi me defekte

  • 24/12/2016 | 23:37

Edhe 7 plusi me defekte

Kamerat e prapme e dyfishtë e iPhone 7 Plus janë një opsion tepër i preferuar e konkurues, por raportime të reja pohojnë se ato mund të jenë gjithashtu duke e shkatërruar smartphone-in.


Një numër përdoruesish kanë raportuar defekte të kamerave teksa kanë tentuar t’i lançojnë ato, duke parë vetëm një ekran të zi “vdekjeje”.
Ndërkohë disa të tjerë thanë se telefoni i tyre ofron një ekran bosh me përshkrimin “Emergjencë iPhone ka nevojë të qetësohet”.

Nuk dihet ende se çfarë e shkakton problemin, por kamera e parme e telefonit duket se nuk është prekur nga ky defekt.

Nuk dihet gjithashtu nëse defekti ka prekur përdorues të një rajoni apo shteti të caktuar, por Apple nuk ka pranuar të komentojë për çështjen kur u kontaktua nga MailOnline.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë