Loading…

Edhe 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë: Të gjithë janë nga Malisheva

  • 26/03/2020 | 22:05

Edhe 7 raste të reja me koronavirus në Kosovë: Të gjithë janë nga Malisheva

Ka shkuar në 86 numri i personave të cilët kanë dalë pozitiv me koronavirus, ku 7 personat e fundit janë nga Malisheva, shkruan Gazeta Metro.


Sonte më 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar edhe 25 mostra nga Malisheva prej të cilëve 7 rezultuan pozitive.

Të gjitha rastet janë të njohura, të kontaktuara dhe në vetëizolim.

Më poshtë postimi i plotë i IKSHPK. /gazetametro.net

THIRJE QYTETARËVE: JU LUTEMI QËNDRONI NË SHTËPI! Sonte më 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Thursday, 26 March 2020

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë