Loading…

Edhe Adele rrëfehet para Oprah’s: Divorci më shkatërroi, gjatë e kam injoruar veten

  • 15/11/2021 | 14:31

Edhe Adele rrëfehet para Oprah’s: Divorci më shkatërroi, gjatë e kam injoruar veten

Adele i tha Oprah Winfrey-t në shfaqjen e saj speciale të shumëpritur “Adele: Just One Night” se djali i saj, Angelo i cili është 9 vjeçar, ende nuk është vërtet i vetëdijshëm se nëna e tij është super e famshme, transmeton Gazeta Metro.


“Pra, a e di Angelo që je Adele?”, e pyeti Winfrey fituesen e Grammy gjatë intervistës në kopshtin e trëndafilave.

Adele, një nga yjet e pop-it më të rëndësishëm në botë, tha se nuk e kishte idenë deri von, kur pa një sërë pëlqimesh dhe komentesh në rrjetet sociale, dhe më pas tha: “Njerëzit ju pëlqejnë vërtet”.

“Ai ka filluar të kuptojë pak, por jo realisht”, shtoi ajo.

“A nuk e keni marrë atë në një koncert të Taylor Swift dhe ai nuk mund të besonte se të gjithë ata njerëz ishin atje?” Pyeti Winfrey.

Adele tha se i pëlqente koncerti i Swift.

“Ai erdhi në provat e mia në stadiumin tim kur ishte bosh. Thoshte: Kaq shumë njerëz vijnë në koncertet e saj”, dhe e bëra të largohej para se të vinin të gjithë, tha ajo. “Ishte kaq e lezetshme dhe kaq qesharake.”

Adele, e lindur në Londër, tha se koncerti intim i regjistruar në Observatorin Griffith në Los Anxhelos muajin e kaluar ishte hera e parë që djali i saj e kishte parë të performonte. Koncerti dhe intervista me Winfrey u kombinuan për emisionin special të CBS që u transmetua mbrëmjen e së dielës.

“Është një nder absolut i jetës sime që të kam këtu, zemër”, i tha Adele djalit të saj nga skena.

Albumi i saj i ri “30” synohet si një mënyrë për t’i përcjellë djalit të saj ndjenjat që e çuan në divorcin e saj në vitin 2019, kur ai arrin moshën madhore, i tha ajo Winfrey.

Adele zbuloi se ajo dhe ish-bashkëshorti i saj jetojnë përballë njëri-tjetrit në Los Angeles dhe se ata janë miq.

“Stabilitetin që ai dhe Angelo më dhanë, askush tjetër nuk mund ta jepte kurrë, veçanërisht në atë moment të jetës sime”, tha ajo.

“Unë mund të “thyeja” lehtësisht në disa shtigje të pakëndshme, të jem shkatërrues për shkak të gjërave që po më ndodhnin. Ai erdhi në jetën time dhe ishte i qëndrueshëm, personi më i qëndrueshëm që kam pasur ndonjëherë në jetën time”.

“Unë me të vërtetë e injorova veten. Për një kohë të gjatë”, tha Adele për arsyet e ndarjes.

Këngëtarja përveç tjerash tha se ndonjëherë ndihej “disi egoiste” sepse shkatërroi lumturinë familjare të fëmijës së saj në kërkim të lumturisë së saj.

“Dhe unë e dija se si i rritur, Angelo do të zemërohej me mua për ta bërë këtë. E dija që kur të bëhej i rritur do të zemërohej me mua. Dhe nuk e desha këtë. Por ishte, ishte punë e vështirë.”

“Unë thjesht doja që ai të më dëgjonte të flisja e çmendur për atë se kush jam dhe si ndihem, siç e dini, dhe nuk e di nëse mund ta bëja ndonjëherë atë bisedë me të në jetën reale.”

Alkoolizmi i babait të saj dhe “mungesa e prezencës” në fëmijërinë e saj lanë një “boshllëk” në jetën e këngëtares. Ajo i tha Ëinfrey-t se “vrima” ishte mbushur para se babai i saj të vdiste ndërsa punonte për albumin e ri. “Ne kemi gjetur paqen tonë,” tha Adele.

Pas hapjes me hitin e saj legjendar “Hello”, Adele debutoi këngën e saj të re “Easy on Me”, si dhe këngë të tjera nga albumi i saj i ri, duke përfshirë “I Drink Ëine”, “Hold On” dhe klasike më të vjetra si „Rolling in the Deep“, „Make You Feel My Love“ dhe „Someone Like You“./gazetemetro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë