Loading…

Edhe aktori Morgan Freeman pjesë e listës, i ndalohet hyrja në Rusi

  • 21/05/2022 | 23:09

Edhe aktori Morgan Freeman pjesë e listës, i ndalohet hyrja në Rusi

Kremlini ka përditësuar “listën e ndalimit” të zyrtarëve amerikanë dhe figurave të famshme të cilëve u ndalohet hyrja në Rusi dhe një nga ato është edhe aktori Morgan Freeman. Ylli i Shawshank Redemption dhe Bruce Almighty është në mesin e 963 amerikanëve që iu ndalohet hyrja në Rusi.


Në këtë listë janë përfshirë edhe zyrtarët e lartë amerikanë, Joe Biden dhe Hillary Clinton.

Freeman tregoi një video promovuese të vitit 2017 për një organizatë të quajtur Komiteti për Hetimin e Rusisë, raporton CNN.

Videoja u drejtua nga regjisori Rob Reiner, i njohur më së shumti për filmat duke përfshirë The Princess Bride dhe When Harry Met Sally, dhe ai gjithashtu është shtuar në listën e Kremlinit.

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se njerëzit në listë “nxitin rusofobinë”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë