Loading…

Edhe Apostolova te muri në veri të Mitrovicës

  • 04/02/2017 | 15:55

Edhe Apostolova te muri në veri të Mitrovicës

Në Veri është parë edhe Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova, për të përcjell nga afër punimet.


Ndryshe, Rakiq ka njoftuar sot para Kuvendit Komunal të Mitrovicës së Veriut se muri aktual do të hiqet, por një tjetër strukturë do të ngrihet dy metra më në brendësi për të formësuar sheshin e këmbësorëve “Mbreti Petar”.

Mbrëmë përfaqësuesit serbë e shqiptarë me ndërmjetësimin e ambasadorit amerikan Delawie dhe përfaqësuesve të BE’së, kanë arritu marrëveshje që muri të rrënohet nga vet serbët.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë