Loading…

Edhe artistët në ndihmë të ish-ushtarit britanik të UÇK’së

  • 15/03/2017 | 16:30

Edhe artistët në ndihmë të ish-ushtarit britanik të UÇK’së

Britaniku Jon Harrison i cili ka shërbyer në Brigadën “138 Agim Ramdani”, si trajnues për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, ka nevojë për ndihmë.


Ai po përballet me sëmundjen e kancerit, dhe tek në në Kosovë janë marrë disa iniciativa, ku edhe atrtistët janë shprehur të gatshëm për ta ndihmuar, nëpërmjet veprave të tyre artistike.

“I ftojmë të gjithë artistët që t’i bashkëngjiten iniciativës humanitare për ta ndihmuar ish-ushtarin britanik të UÇK-së, Jon Harrison që vuan nga një sëmundje e rëndë. Ndihmo duke dhuruar punim artistik për ankandin e drejtpërdrejt në televizionin publik RTK që mbahet me 21 mars në ora 18:00, në mbështetje për#JonHarrison — with Jon Harrison”, thuhet në njoftim.

piktoret

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë