Loading…

Edhe deputetja e PDK’së në protestën për lirimin e çlirimtarëve

  • 19/09/2018 | 11:01

Edhe deputetja e PDK’së në protestën për lirimin e çlirimtarëve

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra ka konfirmuar se do të jetë pjesmarrëse në protestën e sotme për lirimin e çlirimtarëve, që mbahet në Prishtinë.

Përmes një statusi në “Facebook”, ajo ka thënë se është duke u bërë padretjësi e madhe ndaj ish-ushtarëve të UÇK-së.

Postimi i plotë:

“Do të jemi bashkë nga ora 12:00 tek Pallati i Drejtësisë në Hajvali, në protestën paqësore për të kërkuar lirimin e çlirimtarëve nga burgu – për gjeneral Sylejman Selimin, kolonel Jahir Demakun dhe Grupin e Drenicës, të cilët, tash e tre muaj, pa asnjë vendim po mbahen padrejtësisht në burg”, ka shkruar ajo.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë