Loading…

Edhe këtë e dëgjuam: Inflacioni 19%, Murati thotë se ekonomia e Kosovës po tregon qëndrueshmëri të jashtëzakonshme

  • 21/09/2022 | 12:37

Edhe këtë e dëgjuam: Inflacioni 19%, Murati thotë se ekonomia e Kosovës po tregon qëndrueshmëri të jashtëzakonshme

Ministri i Financave, Hekuran Murati po pretedon se ekonomia e Kosovës po tregon qëndrueshmëri të jashtëzakonshme, ani pse ka ankesa të mëdha për rritjen e çmimeve dhe për rritjen e krizës në ekonomitë familjare, transmeton Gazeta Metro.


Në një postim në Facebook, Murati ka prezantuar disa pika që sipas tij dëshmojnë se ekonomia e Kosovës është zgjeruar edhe në tremujorin e dytë të vitit 2022.

“Përkundër sfidave të vazhdueshme globale, ekonomia e vendit tonë po tregon qëndrueshmëri të jashtëzakonshme duke vazhduar zgjerimin edhe në tremujorin e dytë të këtij viti. Kjo vërehet edhe në trendin e qarkullimit të bizneseve në vend”, ka thënë Murati.

Më poshtë postimi i plotë i tij. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë