Loading…

Edhe kjo na ndodhi: Top Channel përkthen shqip-shqip serialin kosovar

  • 23/05/2023 | 23:00

Edhe kjo na ndodhi: Top Channel përkthen shqip-shqip serialin kosovar

Televizioni në Shqipëri, Top Channel, ka nisur transmetimin e serialit të prodhuar në Kosovë të titulluar ‘Rrushe’.


E pazakonta qëndron te titrat me përkthim poshtë ekranit, ani pse aktorët flasin shqip.

Kjo tregon paragjykimin për varietetet dialektore të shqipes dhe ka ngjallur reagime të shumta në rrjet.

Shumë nga komentuesit konsiderojnë se ky është një veprim i turpshëm i televizionit shqiptar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë