Loading…

Edhe një anëtar tjetër i PDK’së shpall kandidaturën për kryetar të Drenasit

  • 12/06/2021 | 23:02

Edhe një anëtar tjetër i PDK’së shpall kandidaturën për kryetar të Drenasit

Anëtari i PDK-së, Arsim Mehmeti, ka shpallur kandidaturën e tij për kryetar të Drenasit.


Përkundër që ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se kandidimi i Ramiz Lladrovcit për kryetar të Drenasit nga kjo parti në zgjedhjet lokale të kësaj vjeshte është punë e kryer.

Mehmeti ka thënë për Klankosova.tv se këtë muaj do të mbahet Konventa Zgjedhore e PDK-së dhe si rrjedhojë zyrtarizohen tjerë kandidatë të kryetarëve të komunave.

“Jam anëtar i PDK-së dhe kam të drejtën e pakontestuar të shpall kandidimin tim. Pra deri të vijë koha për zyrtarizim në KQZ-së çdo gjë mund të ndodhë. Unë jam kandidat i anëtarësisë së gjerë të PDK-së, si bashkëthemelues i saj dhe i të qytetarëve të tjerë të Drenasit”.

Mehmeti është në PDK që 22 vjet.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë