Loading…

Edhe një rrjet i OJQ’ve do t’i monitorojë zgjedhjet në Drenas

  • 03/12/2016 | 08:19

Edhe një rrjet i OJQ’ve do t’i monitorojë zgjedhjet në Drenas

Rrjeti i OJQ-ve “Koalicioni për Integritet Zgjedhor – KIZ”, sot mban konferencë për medie, ku do të ofrojë të dhëna rreth përgatitjeve për monitorimin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Drenasit, që do mbahen më 4 dhjetor.

Rrjetin e përbëjnë këto organizata jo qeveritare: Çohu, Democracy Plus (D+), Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS), Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), Iniciativa Qytetare në Skenderaj (IQS), Iniciativa për Progres (INPO) dhe Community Building Mitrovica (CBM).

Përveç organizatave të sipërpërmendura, iniciativës i janë bashkuar edhe një numër aktivistësh nga shoqëria civile. Kjo iniciativë përkrahet nga Ambasada e SHBA-së në Kosovë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë