Loading…
Edhe Papa Françesko ka ‘dy fjalë’ për Kampionatin Botëror
  • 14/06/2018 | 18:40

Edhe Papa Françesko ka ‘dy fjalë’ për Kampionatin Botëror

Rusia 2018 e ka bashkuar botën në festën e madhe të futbollit, kur shumë ekipe do të ndeshën e më pastaj për të triumfuar më të mirët, madje edhe Papa Françesko është bashkuar në këtë festë.


Kampionati Botëror sapo ka filluar dhe të gjitha shtetet janë në pritje të lojrave të ndryshme  të shteteve të tyre favorite, gjithashtu edh përfaqësuesi kryesor i kishës, Papa Françesko. As ai nuk ka mundur të i rezistoj etheve të Kampionatit Botëror. Për këtë ai ka shkruar në Twitter një mesazh duke u uruar që të gjithë lojtarëve dhe personave që do e përcjellin nga afër këtë event.

Siç e dimë Papa Françesko është argjentinas, dhe ekipi i vendit të tij është prej më të privilegjuarit, pasi që e kanë edhe bekimin e tij.  Kampionati Botëror – Rusia 2018 ka filluar sot, dhe do të zgjasë deri më 15 korrik.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë