Loading…

Edhe Prizreni me rezolutë për Haradinajn

  • 20/01/2017 | 11:06

Edhe Prizreni me rezolutë për Haradinajn

Këshilltarët e Kuvendit të Komunës së Prizrenit, të enjten, njëzëri kanë votuar një deklaratë mbështetëse për liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj, me të cilën kërkohet lirimi i menjëhershëm i tij si edhe ndalimi i nëpërkëmbjes të ushtarëve të UÇK-së.


Me këtë deklaratë, KK i Prizrenit ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të vendosë si prioritet çështjen e heqjes së fletarrestimeve për qytetarët e Kosovës dhe të vendosë masa reciprociteti me Serbinë.

Ndryshe, Kuvendi i Kosovës nuk arriti të mirret vesh për nxjerrjen e një rezolute pas ndaljes së Haradinajt.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë