Loading…

Edhe Sali Berisha ka disa fjalë për Dua Lipën

  • 11/02/2019 | 15:54

Edhe Sali Berisha ka disa fjalë për Dua Lipën

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka uruar yllin e ri kosovar, Dua Lipa e cila mbrëmë bëri historinë në muzikë, transmeton Gazeta Metro


Artistja e re, rrëmbeu dy çmime, duke u bërë shqiptarja e parë që del me dy trofe nga Grammy Aëards, një nga ngjarjet më të mëdha të muzikës në botë

Berisha ka postuar një shkrim në rrjetin e tij social Facebook ku ka uruar Dua-n, ndërsa atë e quajti çikë të Kosovës.

Ky është postimi i tij i plotë:

‘Nje urim per superyllin boteror Te Pop-it, Dua Lipa! Miq, superylli boteror i Pop-it, çika e Kosoves, Dua Lipa ngjitet ne zenitin e suksesit.

Ajo mbreme fitoi çmimin  ‘Artistja e re me e Mirë e Vitit’  çmimin për ‘Best Dance Recording’./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë