Loading…

Edhe Schwarzenegger dhuron një shumë marramendëse për të luftuar koronavirusin

  • 25/03/2020 | 20:23

Edhe Schwarzenegger dhuron një shumë marramendëse për të luftuar koronavirusin

Llogari për të ndihmuar të prekurit nga koronavirusi janë iniciuar nga shumë të famshëm dhe jo vetëm, andaj edhe aktori Arnold Schwarzenegger ka vendosur të ndaj një shumë për këtë qëllim, transmeton Gazeta Metro.


Ai ka bërë publike shumën që po dhuron në një fushatë të nisur në GoFundMe.com.

“Asnjëherë nuk kam besuar të ulem në shtrat dhe të ankohem se sa keq janë gjërat, gjithmonë besoja se të gjithë duhet të bënim pjesën tonë për t’i bërë gjërat më mirë. Kjo është një mënyrë e thjeshtë për të mbrojtur heronjtë tanë në vijën e parë në spitalet tona, dhe jam krenar që po bëhem pjesë e saj. Unë dhurova 1 milion dollarë dhe shpresoj që të gjithë ju që mund të dilni përpara për të mbështetur këta heronj.”, ka shkruar ai.

Kjo fushatë ka për qëllim t’i mbroj dhe të i përkrahë ata që janë në vij të fronit, mjekët dhe infermierët.

 

View this post on Instagram

 

I never believed in sitting on the couch and complaining about how bad things are, I always believed we should all do our part to make things better. This is a simple way to protect our real action heroes on the frontlines in our hospitals, and I’m proud to be part of it. I donated 1 million dollars, and I hope that all of you who can will step up to support these heroes. Go to the link in my bio to help out.

A post shared by Arnold Schwarzenegger (@schwarzenegger) on

Në një fushatë që ka për qëllim të mbërijë shumë 5 milionë dollarë, vetëm aktori Arnold Schwarzenegger dhurio 1 milionë dollarë./gazetametro.net

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë