Loading…

Edita Tahiri: Si mund të ketë paqe në Ballkan me qasjen e Serbisë

  • 13/11/2021 | 12:38

Edita Tahiri: Si mund të ketë paqe në Ballkan me qasjen e Serbisë

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialog me Serbinë, Edita Tahiri ka thënë se në Ballkan nuk mund të ketë paqe përderisa mohohet gjenocidi dhe ka glorifikime të kriminelëve të luftës, shkruan Gazeta Metro.

Me anë të një postimi në Facebook, Tahiri ka shtruar pyetjen se si mund të ketë paqe në Ballkanin Perëndimor me një qasje të tillë të Serbisë zyrtare.

“Mohimi i gjenocideve dhe glorifikimi i kriminelëve të luftës – a mund të ketë paqe në Ballkanin Perëndimor me një qasje të tillë të Serbisë zyrtare?”, ka shkruar ajo.

Më poshtë shkrimi i plotë i saj. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë