Loading…

Edon Zhegrova dribluesi i dytë me i mirë në botë, le pas yje të shumtë

  • 26/02/2021 | 14:11

Edon Zhegrova dribluesi i dytë me i mirë në botë, le pas yje të shumtë

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, është përzgjedhur si dribluesi i dytë me i mirë në botë.

“Football Wonderkids” ka publikuar një listë me dribluesit me të mirë ne Evrope, deri në moshën 25 vjeç.

Futbollisti i klubit të Basel, Edon Zhegrova, është renditur i dyti me 72 driblime të kompletuara.

I pari renditet ghanezi që luan për Nordsjaelland, Kamaldeen Sulemana, me 76 driblime të kompletuara.

Në ketë listë ben pjesë edhe ylli francez i PSG’së, Kylian Mbappe, ylli angles i Borussia Dortmund, Jadon Sancho dhe ylli i Machester United, Marcus Rashford.

Më poshtë gjeni listën e plotë:

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë