Loading…

Edon Zhegrova refuzon ofertën e klubit francez

  • 06/08/2020 | 18:53

Edon Zhegrova refuzon ofertën e klubit francez

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka refuzuar ofertën e bërë për të nga klubi i Dijonit.


Klubi francez i ka ofruar talentit 21 vjeçar një kontratë 5 vjeçare, por që nuk është pranuar nga ky i fundit.

Huazuar këtë sezon nga Genk për te Basel, Zhegrova shpresonte të qëndronte te klubi zviceran, por për shkak të mungesës së fondeve, ata nuk ishin në gjendje të ushtrojnë mundësinë e blerjes.

Sulmuesi kosovar është kthyer te ekipi belg dhe nuk dihet akoma se ku do ta vijojë karrierën.

Këtë sezon, Zhegrova koleksionoi 18 ndeshje në të gjitha kompeticionet me Basel, ku ka shënuar dhe dy gola.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë