Loading…

Efekti i vaksinimit, Shqipëria drejt mposhtjes së pandemisë: Vetëm 3 raste të reja në 24 orë

  • 18/06/2021 | 20:20

Efekti i vaksinimit, Shqipëria drejt mposhtjes së pandemisë: Vetëm 3 raste të reja në 24 orë

Asnjë humbje jete nga koronavirusi në 3027 testime është regjistruar në 24 orët e fundit në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë njofton se janë regjistruar vetëm 3 raste të reja, ndërsa janë shëruar 8 qytetarë.


Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes. Për çdo dyshim, kontaktoni me mjekun tuaj të familjes ose telefononi Urgjencën Kombëtare në numrin unik 127.

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon:

Janë kryer 3027 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 3 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 2 raste në Lezhë, 1 në Skrapar.

Aktualisht janë 127 pacientë aktivë me Covid19 në vend. Po marrin trajtim spitalor të specializuar 7 pacientë, nga të cilët 3 pacientë janë në terapi intensive.

Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 8 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,903 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (18 Qershor 2021)

Raste të reja ditore 3

Të shëruar në 24 orë 8

Të shtruar në spitale 7

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 3027

Testime totale 771,586

Raste pozitive 132,484

Raste të shëruara 129,903

Raste Aktive 127

Humbje jete 2,454

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Shkodër 42

Tiranë 36

Berat 12

Durrës 11

Lezhë 8

Elbasan 5

Gjirokastër 4

Korçë 3

Dibër 3

Kukës 2

Fier 1.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë