Loading…

EFJ reagon për sulmet e Ferajt të VV’së ndaj AGK’së: E turpshme, e papërgjegjshme

  • 12/11/2021 | 11:05

EFJ reagon për sulmet e Ferajt të VV’së ndaj AGK’së: E turpshme, e papërgjegjshme

European Federation of Journalists – EFJ, ka reaguar ndaj deklaratës së Hysamedin Ferajt se AGK-ja është organizatë e rrezikshme për shtetin dhe se po punon kundër vlerave të gazetarisë evropiane.

“Është krejtësisht e papërgjegjshme të promovohet publikisht urrejtja dhe të drejtohet gishti ndaj gazetarëve në këtë mënyrë. Ne dënojmë këtë sjellje të turpshme dhe e mbështesim AGK-në dhe punën e tyre të rëndësishme që e bëjnë për gazetarët në Kosovë”, kanë shkruar EJ në Twitter.

Feraj, të martën në një prononcim për media ka thënë se AGK-ja  është një organizatë e rrezikshme për shoqërinë dhe shtetin e Kosovës, por para së gjithave për qytetarët e saj, sepse sipas tij ka mbrojtur dhe vazhdon të mbrojë një propagandë linçuese që bëjnë gazetarët.

Reagimi skandaloz i Ferajt vjen pasi që AGK paraprakisht kishte reaguar për linçimet publike që ua kishte bërë Feraj disa gazetarëve në Kosovë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë