Loading…

EFL Cup, Arsenali dhe Liverpooli në kërkim të finales, formacionet e mundshme

  • 20/01/2022 | 08:11

EFL Cup, Arsenali dhe Liverpooli në kërkim të finales, formacionet e mundshme

Finalisti i parë i Carabao Cup, Chelsea do ta mësojë sot kundërshtarin e saj që do të dalë nga ballafaqimi i dytë ndërmjet Arsenalit dhe Liverpoolit.


Sfida e parë e zhvilluar në “Anfiedl Raoad përfundoi me rezultat të barabartë 0-0, në atë ndeshje ku mesfushori Granit Xhaka u ndëshkua direkt me karton të kuq për shkak të një ndërhyrjeje të ashpër ndaj sulmuesit Deiogo Jota, transmeton KosovaPress.

Ndeshja e sotme do të zhvillohet më stadiumin “Emirates” duke filluar nga ora 20:45.

Aubameyang, Elneny, Partey, Pepe dhe Xhaka janë mungesat e Arsenalit për këtë sfidë, kurse te Liverpooli mungojnë Keita, Mane, Philips dhe Mohamed Salah.

Këto janë formacionet e mundshme:

Arsenal: (4-2-3-1): Ramsdale; Chambers, Holding, Gabriel, Tierney; White, Lokonga; Saka, Odegaard, Martinelli; Lacazette

Liverpool: (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson; Henderson, Fabinho, Jones; Minamino, Firmino, Jota

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë