Loading…
Ejupi tregon se Komisioneri Han do të flasë për heqjen e bllokadës ajrore nga Serbia
  • 01/12/2018 | 18:47

Ejupi tregon se Komisioneri Han do të flasë për heqjen e bllokadës ajrore nga Serbia

Bashkëpronari i kompanisë së njohur ajrore gjermane, Hamburg International, Remzi Ejupi, ka adresuar çështjen e bllokadës ajrore ndaj Kosovës që po e bënë Serbia, përcjellë gazetametro.net


Ai ka thënë se gjatë vizitës së komisionerit Hahn, do të shtrojë edhe çështjen e bllokadës ndaj Kosovës ndaj Serbia, shkruan gazetametro.net

Ejupi ka thënë se kjo bllokadë është duke iu kushtuar qytetarëve, andaj është me rëndësi të hiqet.

Statusi në Facebook:

”Neser ne Prishtine do te vjen komisioneri i BE-se Johanes Han. Ai gjate takimeve qe do te kete me presidentin e Kosovës z.Hashim Thaçi, kryeministrin z.Ramush Haradinaj, si dhe kryetarin e Kuvendit z.Kadri Veseli në tavolinë do të shtroj katër çeshtje, e ku njeren nga to une e kam ngritur tash e një kohe të gjate te Institucionet Evropiane, por edhe ato Kosovare, bëhet fjale për bllokaden ajrore që Serbia ia ka bëre Kosovës tash e 20 vjet.

Si pasoje e kesaj bllokade qytetaret qe kane shfrytezuar trafikun ajeror kane humbur shume para, por edhe kohe.
Hapja e hapesires ajrore te Serbise per avionet qe fluturojne nga Kosova dhe anasjelltas, do ta ule çmimin e biletave, por edhe do ta shkurtoje kohen e fluturimit per rreth 30 minuta.

Une shpresoj se brenda nje kohe te shkurte avionet do te fluturojne ne vijen ajrore te ndaluar per rreth dy dekada.
Ndihem shume i lumtur qe me ne fund arritem t’i bindem te gjithe se kishim te drejte.” /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë