Loading…

Ekipet që kanë fituar tripletën

  • 03/06/2017 | 18:56

Ekipet që kanë fituar tripletën

Pas titullit të fituar në Serie A dhe Kupës së Italisë, nëse Juventus mposht sonte Real Madridin mund të përfundojë sezonin me 3 tituj të fituar apo thënë më mirë me “tripletë’ .


Tripletën e kanë arritur vetëm 8 skuadra në historinë e futbollit evropian.

Këto janë 8 skuadrat të cilat e kanë fituar tripletën:

Celtic Glasgow – 1996
Ajax – 1972
PSV Eindhoven – 1998
Manchester United – 1999
Barcelona – 2009
Inter – 2010
Bayern Munich – 2013
Barcelona – 2015

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë