Loading…

‘Ekipi i Kosovës’: Mallorca publikon fotografinë e Muriqit dhe Rrahmanit

  • 01/08/2022 | 19:12

‘Ekipi i Kosovës’: Mallorca publikon fotografinë e Muriqit dhe Rrahmanit

Klubi i Mallorcas në një postim në Twitter ka publikuar fotografinë e dy gjigantëve kosovarë, Vedat Muriqi dhe Amir Rrahmani, transmeton Gazeta Metro.


Mallorca dhe Napoli u përballën mbrëmë në një ndeshje miqësore e cila përfundoi me rezultat të barabartë 1-1. Golin për skuadrën italiane e shënoi sulmuesi, Victor Osimhen nga penalltia, ndërsa për Mallorcan realizoi mbrojtësi, Antonio Raillo.

Para pak çastesh klubi spanjoll ka publikuar në Twitter edhe fotografinë e realizuar mbrëmë nga dy lojtarët e Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi dhe Amir Rrahmani.

Dy futbollistët nuk u përballën mes veti pasi Rrahmani luajti gjatë pjesës së parë dhe u zëvendësua pas 45 minutave, ndërsa Muriqi u inkuadrua në fushë në pjesën e dytë.

Napoli do të luajë edhe dy miqësore para fillimit të sezonit të ri në Serie A me Gironan dhe Espanyol. Ndërkaq, Mallorca kundër napolitanëve e përfundoi fazën e saj përgatitore dhe më 15 gusht do të jetë mysafir i Athletic Bilbaos në duelin e parë në La Liga. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë