Loading…

Ekipi Olimpik pritet me ceremoni shtetërore, zbardhet agjenda

  • 01/08/2021 | 13:23

Ekipi Olimpik pritet me ceremoni shtetërore, zbardhet agjenda

Nesër, më 2 gusht në ora 19:50 ekipi olimpik i xhudos do të zbarkojë në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”.


Ekipi që i solli vendit dy medalje të arta olimpike do të pritet me ceremoni shtetërore.

MKRS ka dërguar agjendën e pritjes e cila është ndarë në dy pjesë:

1. Pritja ceremoniale shtetërore në Aeroportin “Adem Jashari” në orën 19:50, me ç’ rast mbahet konferencë për media.

2. Ardhja e Kampionëve Olimpikë në sheshin “Nëna Terezë” në orën 21:00.

Agjenda:

Pritja ceremoniale në Aeroport

Itenerari i fluturimit

Aterimi në Aeroportin “Adem Jashari: – 02.08.2021 – 19:50, dalja në terminalin VIP

Konferencë për media

Trajneri Driton Kuka

Trajneri Agron Kuka

Distria Kranisniqi

Nora Gjakova

Akil Gjakova

Zëvendësministrja e MKRS-së, Daulina Osmani

Ardhja e Ekipit të Xhudos në sheshin “Nëna Terezë”

Arritja e ekipit të xhudos në sheshin “Nënë Tereza” pritet të jetë rreth orës 21:00.

Qytetarëve do t’u drejtohen:

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti

Trajneri Driton Kuka

Distria Krasniqi dhe

Nora Gjakova.

Ju ftojmë ta ndiqni këtë ngarje.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë