Loading…

Ekranoplani, një prej armëve më të sofistikuara ruse

  • 11/11/2016 | 19:27

Ekranoplani, një prej armëve më të sofistikuara ruse

Një prej mjeteve më të sofistikuara të arsenalit të armëve ruse dhe kineze është edhe një aeroplan transportues i quajtur ekranoplan.

Llojet më të përdorura të këtij aeroplani janë prodhimet ruse.

Më poshtë mund t’i shhni disa foto të mjetit të dizajnuar nga shteti rus gjatë luftës së Ftohtë. /gazetametro.net

 

j1

j3

j4

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë