Loading…
Eksperimenti që u bë hit: Ja si duket orkestra pasi të gjithë kanë ngrënë nga një spec djegës
  • 10/03/2019 | 22:04

Eksperimenti që u bë hit: Ja si duket orkestra pasi të gjithë kanë ngrënë nga një spec djegës

Claus Pilgaard, i njohur si Cluasi Djegës, është komik i njohur danez. Specialitet i tij është të ngrënit speca djegës, transmeton Gazeta Metro.


Një eksperiment i tij është bërë hit në internet. Në fakt, që në vitin 2014 Chilli Claus ia ka dalë ta bindë tërë orksetrën që të hanë “specin më djegës në botë”, pastaj të ekzekutojnë komponimet e kompozitorit danez Jacobs Gadea.

Se çfarë doli prej këtij ‘eksperimenti’, shikojeni vetë në video:

/gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 20/05/2019 | 23:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]t
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë