Loading…

Eksperimenti sovjetik për kontrollin e mendjes

  • 05/02/2019 | 16:46

Eksperimenti sovjetik për kontrollin e mendjes

Pas përfundimit të Luftës së Ftohtë Bashkimi Sovjetik, bëri një eksperiment me sitemin radar për kontrollin e mendjes, trasnmeton Gazeta Metro.


Ky eksperiment sovjeti  kishte një sistem radar mbi horizont, që ishte aq i fuqishëm saqë ndërhyri në sistemin elektronik global.

Ky hulumtim ishte i lidhur me ndikimin e emetimit të dobët dhe të fortë elektromagnetik në objektet biologjike, ngatërrimin kuantik në sistemet makroskopike, transmetimi i sinjalit jo-lokal bazuar në efektin Aharonov-Bohm, fenomenet e “operatorit njerëzor”.

Në disa raste, duket se hulumtimi sovjetik dhe pastaj përdorimi i këtij hulumtimi në fakt nxiti një numër projektesh amerikane.

Sovjetikët jo vetëm që kanë studiuar idenë se kjo energji mund të ndikojë në mendjen njerëzore, por gjithashtu që kjo energji mund të ketë gjithashtu një ndikim edhe në objekte të tjera. Ky besim i kishte dhënë idenë e mjegullimit si armë të spiunazhit./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë