Loading…

Ekspozita ‘Luftë kundër harresës’ në Muzeun e Kosovës

  • 13/02/2017 | 17:09

Ekspozita ‘Luftë kundër harresës’ në Muzeun e Kosovës

Ekspozita ” Luftë kundër harresës” e fotografit Asllan Krasniq, do të hapet me 17 shkurt duke filluar nga ora 19:00 në Muzeun e Kosovës.

Shoqata për kthimin e shqiptarëve të shpërngulur nga trojet e veta me rastin e 27 vjetorit të themelimit të saj do të paraqesë para publikut ekspozitën “Luftë kundër harresës”, shkruan KultPlus.

Fotografitë të cilat do të ekspozohen janë të realizuara nga fotografi Asllan Krasniqi. Ai njihet për realizimin e fotografive gjatë eksodit shqiptarë ku ka kapur rreth 15 mijë pamje. Kurse qëllimi i ekspozimit të tyre nga shoqata është që të mos harrohet së ç’farë ka ndodhur në të kaluarën.

Ekspozita do të hapet me 17 shkurt duke filluar nga ora 19:00 në Muzeun e Kosovës. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë