Loading…

“Zëra të Kosovës në Manchester”, 30 rrëfime të refugjatëve nga Kosova

  • 12/04/2017 | 16:36

“Zëra të Kosovës në Manchester”, 30 rrëfime të refugjatëve nga Kosova
“Zëra të Kosovës në Manchester” sjellë rëfimet e 30 refugjatëve nga Kosova në këtë qytet të Anglisë, të ikur nga lufta e fundit në Kosovë.

Në kuadër të javës së bibliotekës kombëtare “Musine Kokalari, vetëdija e shkrimit dhe qëndresës”, në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës është hapur ekspozita “Zëra të Kosovës në Manchester”, e cila dokumenton përjetimet e kosovarëve në rajon që nga viti 1999.

ekspo_1

Ekspozita fillimisht është hapur në Manchester dhe rrëfimet e këtyre refugjatëve kosovarëve janë bërë pjesë edhe e bibliotekës qendrore të Manchesterit.

Udhëheqësja e organizatës “Ndihma e Manchesterit në Kosovë”, Pamela Dawes tha se është e lumtur që këto rrëfime t’ia dhurojë Bibliotekës Kombëtare, ndërkaq shtoi se do të donte që këto rrëfime një ditë të ekspozohen edhe në Beograd.

auto_zzer1492007328

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë