Loading…
Ekziston edhe një ‘Tokë’ tjetër, astronomët kanë zbuluar Planetin X
  • 02/10/2018 | 21:32

Ekziston edhe një ‘Tokë’ tjetër, astronomët kanë zbuluar Planetin X

Një planet i dhjetë misterioz mund të jetë në anën tjetër të sistemit diellor, kështu të pakten thotë një kërkim i ri.


Astronomët kanë zbuluar një objekt dy herë e gjysmë më larg nga Dielli se sa Plutoni, gjë që shton prova se mund të ekzistojë më të vërtetë një ‘Planet X’, apo një Tokë tjetër, transmeton gazetametro.net.

Orbita e pazakonshme e këtij objekti e mbështetë teorinë që thotë se ekziston një ‘botë’ tjerër që mund të jetë dhjetë herë më e madhe se planeti ku jetojmë ne.

Një njoftim që e shpjegon gjithë procesin e zbulimit të këtij objekti është publikuar në Actronomical Journal./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë