Loading…

Ekziston mënyra e shpejtë që të arrihet lakra turshi për vetëm 12 orë

  • 05/11/2021 | 14:03

Ekziston mënyra e shpejtë që të arrihet lakra turshi për vetëm 12 orë

Vetëm kur ju shkon mendja te sarmaja, lëngu ju shkon nga goja, ndërkaq ende nuk keni filluar të bëni lakra turshi?

E dini që lakrat turshi mund të arrihen për vetëm 12 orë?

Përbërësit:

– 1 lakër e madhe;
– 3,5 dl uthull të verës së bardhë;
– 3 dl ujë;
– 4 lugë kripë;
– 1 fetë bukë.

Përgatitja:

Hiqjani rrënjën lakrës dhe vendoseni në një enë të thellë. Në vrimën ku ka qenë rrënja qitni 2 lugë kripë.

Bukën copëtojeni në pjesë dhe radhiteni rreth lakrës, ndërsa një pjesë vendoseni mbi kripë.

Qitni sipër ujë të nxehtë në të cilin keni shtuar pjesën e mbetur të kripës. Qitni uthullën, mbulojeni me pjatë dhe lëreni të qëndrojë 8 orë.

Nxirreni lakrën dhe eliminoni gjurmët e bukës së thërrmuar dhe zhvendoseni në një tenxhere të thellë.

Kulloni lëngun, dhe sërish qiteni sipër lakrës dhe zieni 10 minuta në zjarr mesatarisht të fort, që lëngu të vlojë.

Hiqeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet. Nxirreni nga tenxherja.

Fletët lehtë do të ndahen dhe lakra është e gatshme për sarma.

Ju bëftë mirë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë