Loading…

‘El Classico e Prishtinës’: Daut Haradinaj dhe Uran Ismaili fitues të debatit, Arben Vita dhe Përparim Rama humbës

  • 13/10/2021 | 23:01

‘El Classico e Prishtinës’: Daut Haradinaj dhe Uran Ismaili fitues të debatit, Arben Vita dhe Përparim Rama humbës

Në debatin që zhvillua mes kundërkandidatëve për Prishtinën, u trajtuan shumë pika programore të secilit kandidat.

Kandidatët Uran Ismaili dhe Daut Haradinaj, ishin më konkret rreth planeve të tyre për Prishtinën, duke qenë të qartë se si do t’i implementojnë projektet e tyre, të specifikuara edhe në afate kohore.

Ish ministri Vitia dukej totalisht i ç’orientuar gjatë debatit, duke ngelur ende në rolin e tij si ministër. Gjatë debatit Vitia i papërgaditur i referohej programit që shihej i kopjuar.

Ndërkaq, Përparim Rama ishte i pavërejtur në këtë debat duke stagnuar e folur për projektet e tij në rolin e analistit, thua se ende nuk e ka idenë se tani është në garë si kandidat politik për të parin e Prishtinës. Ai provoi ta arsyetojë edhe projektin e Badovcit duke thënë gabimisht se është në pronë të Graçanicës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë