Loading…

Elefanti ndjek turistët në Afrikë për 2 kilometra (Video)

  • 21/02/2017 | 19:17

Elefanti ndjek turistët në Afrikë për 2 kilometra (Video)

Disa turistë britanikë u frikësuan jashtëzakonisht shumë, kur një elefant i acaruar e ndoqi makinën e tyre në një park të Afrikës Jugore.


Familja nga Britania e Madhe po vozitej në një Jeep amerikan nëpër Parkun Nacional Kruger në Afrikën Jugore, kur papritmas një elefant filloi të vraponte pas makinës së tyre nëpër një rrugë të shtruar, shkruan DailyMail.

3d7af34200000578-4244856-image-a-71_1487672755781

Elefanti e ndoqi makinën përgjatë një distance prej rreth 2 kilometrash, kurse familjarët e fotografuan gjithë ngjarjen.

3d7af33800000578-4244856-image-a-72_1487672758089

Gruaja e cila po e fotografonte elefantin i thoshte shpesh vozitësit që ta rrisë shpejtësinë, ndërsa elefanti po afrohej gjithnjë e më shumë. /gazetametro.net

3d7af35200000578-4244856-image-a-76_1487672798285

3d7af32e00000578-4244856-image-a-74_1487672774980

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë