Loading…

Ëmërohet drejtori i Klinikës Infektive në QKUK

  • 18/06/2021 | 09:18

Ëmërohet drejtori i Klinikës Infektive në QKUK

Arben Vishaj është emëruar ushtrues detyre i drejtorit të Klinikës Infektive në QKUK.


Lajmin e kanë konfirmuar për Telegrafin, zyra për media në Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës.

“Mund të ju konfirmojmë se Arben Vishaj është emëruar u.d i Klinikës Infektive”, thuhet në përgjigjen e dhënë.

Emërimi i tij vjen pas dorëheqjes së Izet Sadiku i cili mbajti këtë pozitë për rreth 3 muaj. Sadiku poashtu ishte emëruar ud. pas dorëheqjes së Lindita Ajazi-Berishes.

Ndryshe, Sadiku kishte deklaruar për Telegrafin se ka tri javë që ka dorëzuar dorëheqjen në drejtorinë e Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës.

Ai kishte sqaroi se dorëheqja është për arsye personale dhe se në krye të Infektives kishte ardhur për shkak se gjendja me pandeminë ishte e rëndë dhe klinika ishte pa drejtor.

“Kam dhënë dorëheqje tash e tri javë për arsye personale. Unë e kam marrë klinikën në kohën kur ka pas shumë raste me COVID-19 për shkak se ka qenë pa drejtor, tash kam dhënë dorëheqje sepse ka qenë për një periudhë kalimtare”, tha Sadiku.

Ndryshe, Klinika Infektive tash e tri javë ishte pa drejtor.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë